Kierowcy nie radzą sobie z opłatami autostradowymi e-TOLL

2022-08-03 14:49 GM
opłaty e-TOLL
Autor: KAS

Kierowcy wciąż mają kłopoty z płatnością za odcinki autostrad A2 Stryków-Konin oraz A4 Wrocław-Sośnica. Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że nie funkcjonuje już manualny system poboru opłat.

Nowy system obowiązuje od ponad pół roku, kierowcy wciąż jednak gubią się w opłatach. Agnieszka Majchrzak z Krajowej Administracji Skarbowej przypomina, że przed wjazdem na autostradę kupujemy -e-bilet w formie elektronicznej albo stacjonarnej. – Dostępne są dwie formy e-biletu: elektroniczny lub stacjonarny. W obu przypadkach trzeba podać numer rejestracyjny pojazdu, daty i godziny rozpoczęcia przejazdu oraz planowanej trasy.

Bilet można zakupić również w sklepie internetowym na stronach rządowych oraz na stacjach PKN Orlen i lotos w formie papierowej.

System e-TOLL to rozwiązanie, oparte na technologii pozycjonowania satelitarnego, który zastąpił dotychczasowy system viaTOLL. System e-TOLL służy do poboru opłaty elektronicznej za przejazd po wybranych odcinkach autostrad, dróg ekspresowych i krajowych zarządzanych przez GDDKiA. Przejazd tymi odcinkami autostrad odbywa się płynnie, bez zatrzymywania przed szlabanami. Kierowcy, którzy nie uiszczą opłat, muszą liczyć się z mandatem w wysokości 500 zł.