Koronawirus w Łódzkiem. T.Bocheński: Sytuacja jest poważna

2021-12-09 20:43

Znamy obecną sytuację epidemiologiczną w Łodzi i województwie. Pomimo rosnącej liczby zakażeń i osób hospitalizowanych nie brakuje łóżek, a szpitale przyjmują pacjentów także z innymi chorobami.

Prawie 27.500 zakażeń koronawirusem i 562 zgony w całej Polsce. To najnowsze dane pochodzące z Ministerstwa Zdrowia. W Łodzi i województwie sytuacja także nie wygląda najlepiej - obecnie hospitalizowanych jest prawie 1900 osób, a dziennie przybywa około 1600 zakażeń. Łóżek w szpitalach jednak nie brakuje.

- Nie ma tutaj zagrożenia jeżeli chodzi o personel medyczny, sprzęt czy miejsca w szpitalach w tym momencie. Jeżeli dochodzimy do 1900 (hospitalizowanych - przyp. red.) widzimy, jak sytuacja jest poważna - mówi Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki. Osoby, które wymagają personelu medycznego, lekarstw i sprzętu - są to osoby niezaszczepione - dodaje.

Mając na uwadze takie okoliczności - wojewoda apeluje do mieszkańców województwa łódzkiego o to, aby się zaszczepić. Ostatnie dni pokazują, że na koronawirusa chorują również najmłodsze dzieci, dlatego warto, aby zostały one zaszczepione.

Duża liczba osób hospitalizowanych nie powoduje jednak komplikacji na innych oddziałach.

- Służba zdrowia w województwie na tyle, na ile może funkcjonować - funkcjonuje w sposób normalny - dodaje wojewoda łódzki. 

Źródło: Koronawirus w Łódzkiem. T.Bocheński: Sytuacja jest poważna