Czarnobyl

i

Autor: Pixabay.com

Łódź. 11-latka wyszła tylko do sklepu. Zatrzymali ją w drodze do... Czarnobyla!

2021-07-27 9:33

11-letnia dziewczynka wyszła z domu tylko do sklepu. Okazało się jednak, że postanowiła uciec z domu. Chciała spełnić swoje marzenie, którym było... zwiedzenie Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia! Uciekinierka dojechała tylko do Koluszek, ponieważ jej wyprawie kres położyli policjanci zawiadomieni przez zaniepokojonych rodziców.

Czarnobylska Strefa Wykluczenia to miejsce, które działa na wyobraźnię ludzi na całym świecie. Teren wokół słynnej elektrowni atomowej - w tym opuszczone przez mieszkańców miasto Prypeć - przyciąga turystów od lat. Jak się okazało, o zwiedzeniu tego miejsca marzyła również 11-latka z Łodzi.

W piątek, 23 lipca, na komisariat policji zgłosiła się matka 11-latki. Poinformowała funkcjonariuszy, że córka - którą wysłała do pobliskiego sklepu - od kilku godzin nie wraca.

- Policjanci, krok po kroku docierali do kolejnych informacji i poszlak na temat zaginionej - czytamy w komunikacie. - Analizując zebrane informacje i przeglądając zapisy monitoringu miejskiego, mundurowi bardzo szybko ustalili taksówkarza, który zabrał dziewczynkę z okolic miejsca jej zamieszkania.

Jak udało się im ustalić, 11-latka wysiadła na dworcu Łódź Fabryczna i wsiadała do pociągu relacji Łódź-Katowice. Funkcjonariusze wiedząc, o której godzinie pociąg zatrzyma się w podłódzkich Koluszkach poprosili policjantów z tej jednostki o pomoc.

- Ostatecznie, dziewczynka została odnaleziona na dworcu kolejowym w Koluszkach - relacjonują funkcjonariusze. - Po przewiezieniu do Łodzi 11-latka spytana o powód samowolnego oddalenia z domu stwierdziła, że jest miłośniczką historii i chciała zrealizować długo planowaną wycieczkę do Czarnobyla na Ukrainie.

Burza w Łodzi. Poranne oberwanie chmury nad miastem. Rozlewiska na ulicach
Źródło: Łódź. 11-latka wyszła tylko do sklepu. Zatrzymali ją w drodze do... Czarnobyla!