3 tys złotych mandatu

i

Autor: mat. policji

Łódź. Kierowca dostawczaka przejechał po chodniku. Musi zapłacić 3 tysiące złotych!

2022-02-07 13:32

Mandaty w wysokości 3 tys. zł otrzymał kierowca dostawczego auta, który w ciągu 30 minut dwukrotnie, wbrew przepisom poruszał się samochodem po chodniku. Wykroczenia nagrał i wysłał policjantom świadek.

24 stycznia na skrzynkę mailową Wydziału Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym wpłynęło zawiadomienie od mieszkańca Łodzi, dotyczące jazdy po chodniku.

- Wykroczenie, którego był świadkiem miało miejsce 4 stycznia 2022 roku na ulicy Pabianickiej, kolejno o godzinie 11:15 oraz 11:45 - czytamy w komunikacie. - Zgłaszający w swoim zawiadomieniu podkreślał jak ważne jest bezpieczeństwo pieszych, oraz jak duże zagrożenie stworzył uwieczniony na nagraniu kierujący.

Policjanci zapoznali się dokładnie z materiałem wizyjnym, na którym widać było, jak w krótkich odstępach czasu kierujący nissanem dwukrotnie porusza się po chodniku, który jest przeznaczony wyłącznie dla ruchu pieszych.

- Mundurowy ustalił właściciela pojazdu, któremu podczas przesłuchania pokazał materiał wideo - relacjonują funkcjonariusze. - 42-latek tłumacząc swoje zachowanie, twierdził, że do serwisu, gdzie chciał dojechać nie było innej drogi, a jedynie przez chodnik dla pieszych. Mężczyzna w swoim postępowaniu nie widział nic złego, gdyż jak twierdził , żaden pieszy nie poruszał się chodnikiem.

Za popełnione wykroczenia 42-latek ukarany został mandatami karnymi w łącznej kwocie 3000 złotych.

Pierwsza robokelnerka w Łodzi!
Źródło: Łódź. Kierowca dostawczaka przejechał po chodniku. Musi zapłacić 3 tysiące złotych!