Restauracja

i

Autor: pixabay.com Restauracja

Łódzcy przedsiębiorcy narzekają na podwyżki cen prądu i gazu

2022-01-10 13:15

Nowy rok dla każdego wiąże się z wyższymi opłatami. Tym razem są one szczególnie dla właścicieli firm i restauracji, m.in. przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi.

150, 300, a nawet 700% to podwyżki, które dotknęły przedsiębiorców z miesiąca na miesiąc. Zapłacić więcej muszą oni, m.in. za prąd, gaz i produkty niezbędne do ich pracy.

- Koszty energii rosną nam nie od dzisiaj - rosną od kilku lat. Z roku na rok są to coraz wyższe koszty. Od dwóch lat męczymy się z pandemią, jesteśmy ograniczani, chociażby obłożeniem miejsc w restauracjach. Niestety nikt nie obniża nam czynszu ani żadnych innych kosztów - komentuje właściciel jednej z restauracji przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi.

Przedsiębiorcy już teraz myślą o przyszłości swoich biznesów.

- Dojdzie do ograniczeń w zatrudnieniu, ewentualnie do zwolnień pracowniczych. Zobaczymy dalej, jak to się potoczy. Pracujemy na całkowitym minimum, ale zobaczymy co będzie dalej - dodaje przedsiębiorca.

W związku z wprowadzeniem nowego minimalnego wynagrodzenia - wzrosną też koszty składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W chwili obecnej niektórzy przedsiębiorcy szacują podwyżki nawet o kilka tysięcy złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza w tym roku kąpieli słonia Aleksandra z łódzkiego ZOO
Źródło: Podwyżki cen prądu i gazu. Łódzcy przedsiębiorcy są ZROZPACZENI