robotyka

i

Autor: Technikum Automatyki i Robotyki

Łódzcy uczniowie na warsztatach robotyki w Norwegii

2022-02-10 15:29

Będą budować drony i samoloty bezzałogowe, zajmą się też programowaniem robotów. Uczniowie łódzkiego Technikum Automatyki i Robotyki wyjadą do Norwegii na warsztaty, by realizować projekt Robotyka i Automatyka Zawodem Przyszłości.

Zaprogramowanie robota, zaprojektowanie wirnika turbiny, zbudowanie drona czy samolotu bezzałogowego – to tylko niektóre z zadań, jakie czekają na uczniów Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi. Uczniowie wezmą udział w warsztatach z robotyki mobilnej, medycznej, programowania robotów i urządzeń na szkolenia do Norwegii. Będą mieli okazję pracować z najlepszymi specjalistami w dziedzinie automatyki i robotyki.

Wyjazd będzie możliwy dzięki współpracy z Politechniką Łódzką, fundacją First Scandinavia i projektowi o nazwie „Automatyka i Robotyka Zawodem Przyszłości” wartemu blisko milion złotych, jaki Technikum zamierza zrealizować w dwa lata. 

– Technikum daje nam możliwość udziału w wielu dodatkowych projektach. Dzięki nim możemy zdobyć wiedzę, umiejętności techniczne, nowe znajomości, a przede wszystkim przybliżają nas do pracy w zawodzie, który nas interesuje – mówi Jakub Kadłubaj, uczeń Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi.

– W projekcie weźmie udział 24 uczniów, 5 nauczycieli naszego technikum i kadra pedagogiczna Politechniki Łódzkiej. Uczestników czeka np. budowa drona, czy wirników turbiny wiatrowej i ich testowanie w tunelu aerodynamicznym. Oczywiście także zajęcia z programowania robotów do różnych zadań. Zobaczymy także, jak wygląda świat robotów w Norwegii – dodaje Bartosz Rzętkiewicz, dyrektor Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi. Studyjny wyjazd ma odbyć się w kwietniu.

Źródło: Łódzcy uczniowie na warsztatach robotyki w Norwegii