Drogówka

i

Autor: wm.policja.gov.pl Policjanci zatrzymali do kontroli w Rozogach quada, kierowanego przez 9-letnią dziewczynkę. Zdj. ilustracyjne.

Łódzka drogówka apeluje o rozsądek i ostrożność podczas odwiedzania grobów bliskich!

2021-10-27 14:22

W okresie Wszystkich Świętych często dochodzi do kradzieży na cmentarzach, w środkach komunikacji publicznej oraz włamań do domów i mieszkań. Łódzka policja apeluje o ostrożność i pilnowanie torebek czy portfeli.

Parkowanie w wyznaczonych miejscach, bezpieczne przewożenie dzieci, przygotowanie do podróży. Podczas nadchodzącego weekendu oraz 1 listopada większość łodzian wyruszy w długie podróże, by odwiedzić groby swoich bliskich i spotkać się z rodziną. W tym okresie na drogach dochodzi do wielu wypadków.

Wszystkich Świętych. Policja ostrzega

- Zadbajmy o bezpieczne zamontowanie dziecięcych fotelików, a kwiaty zapakujmy do bagażnika — tłumaczy Jadwiga Czyż z Wydziału Ruchu Drogowego.

Przy cmentarzach należy parkować tylko w wyznaczonych do tego miejscach.

Łódzka drogówka apeluje o rozsądek i ostrożność podczas odwiedzania grobów bliskich.

- W okresie Wszystkich Świętych obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu — będziemy sprawdzać, czy kierowcy stosują się do znaków — na przykład "zakaz wjazdu" - dodaje Jadwiga Czyż z Wydziału Ruchu Drogowego.

Policjanci będą także służyć pomocą.

- Przed wyjazdem sprawdźmy, czy domknęliśmy wszystkie okna — mówi Aneta Sobieraj z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

- Pieniądze czy telefon komórkowy trzymajmy w wewnętrznej kieszeni ubrania — mówi Kamila Sowińska z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Wzmożonych kontroli będzie można się spodziewać już od piątku, akcja potrwa do 2 listopada.​

Źródło: Wszystkich Świętych. Drogówka apeluje o rozsądek i ostrożność podczas odwiedzania grobów bliskich!