Łódzki start-up rozliczy podatki posiadaczom kryptowalut

2022-05-26 15:11 GM
kryptowaluty
Autor: Pixabay.com

W Polsce mamy około czterech milionów użytkowników kryptowalut. Właśnie z myślą o nich łódzka firma przygotowała aplikację, dzięki której można szybko rozliczyć się z fiskusem.

Dzięki aplikacji nikt nie zgubi się w podatkach, co pozwoli uniknąć problemów z fiskusem. Jak działa aplikacja? - Aktualne zobowiązania podatkowe można sprawdzić w każdej chwili za pomocą dowolnego urządzenia – wyjaśnia Bartosz Milczarek, CEO Cryptiony. - Wystarczy pobrać swój raport podatkowy. Dzięki Cryptiony oszczędza się czas i środki finansowe do tej pory wydawane na tradycyjne metody rozliczania transakcji. Jedyne co trzeba zrobić, to wprowadzić dane podatkowe do deklaracji PIT-38 (sekcja E). Deklarację można wypełnić osobiście lub przekazać do wypełnienia do biura rachunkowego.

Wystarczy założyć konto użytkownika na platformie Cryptiony. Następnie wprowadzić historię transakcji, np. poprzez integrację z giełdami kryptowalut przez API i historia transakcji będzie pobrana przez aplikację z giełd krypto walutowych w ciągu sekund. Dostępny będzie również raport podatkowy z wyliczonymi zobowiązaniami podatkowymi. Zobowiązania podatkowe można śledzić na bieżąco w aplikacji - dzięki połączeniu z giełdami przez API transakcje synchronizują się cyklicznie. Dla użytkowników handlujących okazjonalnie (do 10 transakcji fiat na rok) dostępny jest darmowy plan.

Łódzki start-up Cryptiony, który automatyzuje rozliczenie podatku od kryptowalut, otrzymał tytuł oraz statuetkę Start-up Roku podczas Gali Rozdania Nagród Invest Cuffs 2022.