kajdanki

i

Autor: shutterstock

Łódzkie. 26-latek prowadził po pijanemu, awanturował się, a policjantom groził, że ich pozabija

2021-12-21 14:42

Nawet pięć lat za kratami spędzić może 26-letni, pijany awanturnik, który w niedzielę, 19 grudnia, dał się we znaki mieszkańcom budynku przy ul. Kościuszki w Bełchatowie.

W niedzielę, około godziny 23:20, dyżurny bełchatowskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o agresywnym, pijanym mężczyźnie, który przy ulicy Kościuszki groził mieszkańcom posesji pozbawieniem życia.

- Na miejscu policjanci wylegitymowali awanturnika, którym okazał się 26-letni obcokrajowiec - czytamy w komunikacie. - Miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mundurowi ustalili, że mężczyzna ten kierował citroenem będąc w stanie nietrzeźwości oraz w okresie obowiązującego zakazu. Towarzyszyło mu dwóch równie nietrzeźwych pasażerów. Wszyscy po wyjściu z pojazdu głośno się zachowywali. Dodatkowo 26-latek oddał mocz pod budynkiem posesji. W takiej sytuacji zareagował mieszkaniec posesji i zwrócił mu uwagę, co wzbudziło agresję 26-latka. Mężczyzna zachowując się wulgarnie groził zgłaszającemu i jego najbliższym pozbawieniem życia. Dobijał się do mieszkania pokrzywdzonego, kopał w drzwi, usiłując dostać się do wnętrza. Agresor został zatrzymany.

Jak podają policjanci, w czasie interwencji nie szczędził wulgaryzmów i agresji również w ich kierunku, grożąc im pozbawieniem życia.

- Takim zachowaniem awanturnik naraził się na dodatkową odpowiedzialność - dowiadujemy się z policyjnej relacji. - Mężczyzna, który miał już wcześniej konflikt z prawem noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu, 20 grudnia 2021 roku, usłyszał zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz w okresie obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Odpowie też za groźby karalne i znieważenie funkcjonariuszy policji w czasie wykonywania przez nich obowiązków służbowych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie też za wykroczenia dotyczące zakłócenia spokoju i porządku publicznego, nieobyczajnego wybryku oraz za nieokazanie na żądanie organu dokumentu uprawniającego go do pobytu za terytorium RP.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pikieta pracowników łódzkich uczelni
Źródło: Łódzkie. 26-latek prowadził po pijanemu, awanturował się, a policjantom groził, że ich pozabija