Łódzkie. Groźny wypadek koło Ujazdu. PIJANI RODZICE wieźli 1,5-roczną córkę! O włos od tragedii

i

Autor: mat. policji

Łódzkie. Groźny wypadek koło Ujazdu. PIJANI RODZICE wieźli 1,5-roczną córkę! O włos od tragedii ZDJĘCIA

2021-07-28 14:56

Nie dość, że pijany i bez uprawnień wsiadł za kierownicę, spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia, to jeszcze wiózł w aucie swoją 1,5-roczną córeczkę. Razem z nim podróżowała też jego partnerka, która... również była pijana. Mężczyzna został wkrótce ujęty przez świadków. Nieodpowiedzialni rodzice będą teraz mieli czas na refleksję.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek, 27 lipca, po godz. 17, w miejscowości Kolonia Olszowa koło Ujazdu. Mężczyzna kierujący osobową mazdą doprowadził do zderzenia z fordem, którego 62-letni kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadące za mazdą mini, kierowane przez 22-latkę. Kierujący mazdą, która uległa uszkodzeniu oddalił się z miejsca zdarzenia. Na skutek odniesionych obrażeń kierowca forda, który podróżował wraz z pasażerem został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Łodzi, zaś 22-latka karetką pogotowia do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia.

- Świadkowie zawiadomili mundurowych, że w rejonie skrzyżowania Olszowa Piaski - Stasiolas ujęli sprawcę wypadku, który kierował uszkodzoną mazdą - czytamy w policyjnym komunikacie. - Policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca Tomaszowa Mazowieckiego, który mimo braku uprawnień, kierował pojazdem mając w organizmie 1,2 promila alkoholu. Jak się okazało podróżował on wraz ze swoją 39-letnią partnerką oraz półtoraroczną córką. W wyniku zdarzenia kierowca i pasażerowie mazdy nie odnieśli żadnych obrażeń ale okazało się, iż matka dziecka również jest pod wpływem alkoholu i ma w organizmie blisko 2 promile. To zmusiło policjantów do zatrzymania również 39-latki i przekazanie dziecka pod opiekę babci.

Nieodpowiedzialni rodzice za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

- Za niewywiązanie się z obowiązku opieki nad dzieckiem i narażenie go na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia może grozić im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności - informują policjanci. - Ponadto 35-letni mieszkaniec Tomaszowa odpowie również za jazdę bez uprawnień będąc pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie zdarzenia drogowego i ucieczkę z jego miejsca za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Burza w Łodzi. Poranne oberwanie chmury nad miastem. Rozlewiska na ulicach
Źródło: Łódzkie. Groźny wypadek koło Ujazdu. PIJANI RODZICE wieźli 1,5-roczną córkę! O włos od tragedii ZDJĘCIA