Wypadek rower

i

Autor: Pixabay.com

Łódzkie. Kierowca potrącił rowerzystę. 57-latek w szpitalu

2021-10-28 14:13

57-letni mężczyzna został przewieziony przez pogotowie do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło w środę, 27 października w miejscowości Różanna koło Opoczna.

Wypadek miał miejsce o godz. 6.45.

- 22-letni kierowca volvo, w wyniku nadmiernej prędkości potrącił 57-letniego rowerzystę - informują policjanci.

Kierujący jednośladem z obrażeniami ciała trafił do opoczyńskiego szpitala.

Poicjanci przypominają: dostosowanie prędkości do warunków drogowych jest kluczowe szczególnie teraz, kiedy warunki pogodowe są zmienne. Bardzo prosimy kierowców o ostrożną i odpowiedzialna jazdę. Prędkość bezpieczna to taka, która zapewnia nam kontrolę nad pojazdem.

Główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym. W przypadku potrącenia pieszego, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, zmniejsza szanse jego przeżycia. Pamiętajmy, że za każdym wypadkiem, zwłaszcza tym, gdzie ginie człowiek, kryje się niewyobrażalna tragedia ludzka, która dotyka zarówno bliskich zmarłego, jak i sprawcy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Dozorca zasnął. Karetka utknęła pod bramą szpitala. "Panie, otwórz pan!"
Źródło: Łódzkie. Kierowca potrącił rowerzystę. 57-latek w szpitalu