wypadek koło wieruszowa

i

Autor: mat. policji

Łódzkie. Pijany 75-latek w mini cooperze czołowo zderzył się z fordem. Miał 2 promile! FOTO

2021-09-28 13:21

Groźny wypadek koło Wieruszowa (woj. łódzkie). Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w Chotyninie, w powiecie wieruszowskim. Sprawcą zdarzenia okazał się nietrzeźwy kierujący.

Wypadek miał miejsce w poniedziałek, 27 września, około godziny 15:30 w Chotyninie w powiecie wieruszowskim.

- Według wstępnych ustaleń, kierujący mini cooper 75–letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, z nieustalonej do chwili obecnej przyczyny, na prostym odcinku drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym fordem focus, którym kierowała 29–letnia mieszkanka powiatu kluczborskiego - czytamy w komunikacie. - W wyniku wypadku, kierowcy obu pojazdów z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Uszkodzeniu uległy pojazdy uczestniczące w tym zdarzeniu.

Gdy policjanci zbadali alkomatem sprawcę zderzenia, okazało się, że miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu! Kierująca fordem była trzeźwa.

- Przypominamy, że za spowodowanie wypadku drogowego, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy - podkreślają policjanci.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

ESKA Live: Smolasty z koncertem, jakiego jeszcze nie widzieliście!
Źródło: Łódzkie. Pijany 75-latek w mini cooperze czołowo zderzył się z fordem. Miał 2 promile! FOTO