Alkomat

i

Autor: Materiały prasowe policji

Łódzkie. Pijany i bez uprawnień... podjechał do bankomatu

2022-02-01 13:50

Policjanci rawskiego ruchu drogowego zatrzymali kierującego oplem astrą. 33-latek wsiadł za kierownicę pomimo tego, że miał w organizmie 2,8 promila alkoholu. Jak się okazało miał również cofnięte uprawnienia oraz posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz odpowie za popełnione przestępstwa.

W poniedziałkowe popołudnie, 31 stycznia, policjanci ruchu drogowego na ulicy Jerozolimskiej w Rawie Mazowieckiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem astrą.

- Funkcjonariusze od razu wyczuli od 33-latka woń alkoholu - czytamy w komunikacie. - Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,8 promila w jego organizmie. Kierujący oplem, mieszkaniec powiatu skierniewickiego, tłumaczył policjantom, że przyjechał do Rawy ponieważ musiał wypłacić pieniądze z bankomatu. W trakcie sprawdzenia okazało się, że 33-latek nie posiada również prawa jazdy, ponieważ ponad rok temu zostało zatrzymane za kierowanie w stanie nietrzeźwości i dodatkowo ma zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi przez najbliższe 4 lata.

Auto odjechało na lawecie. Za popełnione przestępstwa mieszkańcowi powiatu skierniewickiego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i wysokie świadczenie pieniężne.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza robokelnerka w Łodzi!
Źródło: Łódzkie. Pijany i bez uprawnień... podjechał do bankomatu