Łódzkie. Pijany kierowca uderzył w kamienicę i ZAATAKOWAŁ POLICJANTÓW!

2022-01-25 12:25 fed
pijany kierowca uderzył w kamienicę
Autor: mat. policji

Pijany i bez uprawnień uderzył w kamienicę. Interweniujących policjantów zaatakował. Wkrótce okazało się też, że to nie wszystko, co miał na sumieniu 39-letni mężczyzna, zatrzymany na ul. Wodnej w Sieradzu.

Zdarzenie miało miejsce 22 stycznia.

- Dyżurny sieradzkiej policji został powiadomiony, że na ulicy Wodnej kierowca audi uderzył w kamienicę - czytamy w komunikacie. - Z relacji zgłaszającego wynikało, że z samochodu wysiadł kierowca i pasażerka, a następnie mężczyzna wybijał w nim szyby. Skierowany na miejsce patrol ujawnił zdemolowane audi, które uderzyło w budynek. Obok niego stał nerwowo zachowujący się mężczyzna i młoda kobieta. Po wylegitymowaniu okazało się, że był to 39-letni sieradzanin oraz jego 32-letnia znajoma. Kobieta była trzeźwa i nie ucierpiała w wyniku zdarzenia. Od mężczyzny wyraźnie wyczuwalna była silna woń alkoholu. Posiadał niegroźne obrażenia, jednak nie chciał pomocy od policjantów.

Policjanci wezwali na miejsce karetkę pogotowia.

- W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że to 39-latek kierował audi i uderzył w kamienicę - dowiadujemy się od funkcjonariuszy. - Sprawdzenie w policyjnych bazach wskazało, że nie ma on uprawnień do kierowania, a samochód, którym jechał jest nieodpuszczony do ruchu. Mężczyzna od początku zachowywał się agresywnie wobec interweniujących policjantów i utrudniał im wykonywanie czynności. Odmówił również poddania się badaniu alkomatem. W trakcie zatrzymania używał słów wulgarnych wobec funkcjonariuszy i zaatakował jednego z nich.

Policjanci obezwładnili 39-latka i przewieźli go do komendy. Została od niego zabezpieczona krew do badań, a on sam trafił do policyjnej celi. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

- Śledczy prowadzący czynności w sprawie podejrzewali, że 39-latek może mieć również związek z kradzieżami paliwa na stacjach paliw w powiecie sieradzkim - relacjonują policjanci. - Do zdarzeń tych dochodziło od listopada 2021 do stycznia 2022 roku. Złodziej tankował audi, a następnie odjeżdżał ze stacji, nie płacąc za paliwo. Policjanci na podstawie posiadanego rozpoznania oraz zebranych dowodów - w tym nagrań monitoringów - typowali, że sprawcą może być 39-letni sieradzanin. Ich podejrzenia potwierdziły się. Okazało się, że mężczyzna w ciągu trzech minionych miesięcy dokonał kilkunastu kradzieży paliwa. Łączna wartość strat oszacowana została na ponad 3000 złotych. 39-latek był już wcześniej notowany przez policję.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza robokelnerka w Łodzi!
Źródło: Łódzkie. Pijany kierowca uderzył w kamienicę i ZAATAKOWAŁ POLICJANTÓW!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany