Kotek

i

Autor: mat. policji

Łódzkie. Policjanci uratowali małe kotki! Ktoś porzucił je w rowie ZDJĘCIA

2021-10-14 11:39

Policjanci z Opoczna uratowali pięć kociąt porzuconych w rowie w miejscowości Mroczków Gość. Zwierzęta trafiły pod opiekę pracowników schroniska dla zwierząt w Opocznie i teraz czekają na nowe domy.

Dzielnicowi z komendy policji w Opocznie, podczas wizyty w miejscowości Mroczków Gościnny usłyszeli w pobliskim rowie miauczenie kotów.

- Oczywiście postanowili sprawdzić skąd dochodzą te dźwięki - informują policjanci. - Zaczęli sprawdzać pobliski teren, po chwili w przydrożnym rowie zobaczyli pięć malutkich kociąt. Zwierzęta były wychłodzone, przerażone i głodne. Policjanci całą piątkę zabrali do radiowozu, okryli kurtką i wezwali na miejsce pracowników opoczyńskiego schroniska dla zwierząt.

Odnalezione przez funkcjonariuszy kociaki trafiły pod opiekę weterynaryjną. Gdyby nie pomoc, czekałaby je śmierć.

- Dziękujemy pracownikom schroniska dla zwierząt w Opocznie za szybką i sprawną współpracę - czytamy w komunikacie. - Mamy nadzieję, że maluchy szybko znajdą nowe domy. Mundurowi próbują teraz ustalić okoliczności w jakich zwierzęta znalazły się w przydrożnym rowie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Proces strażnika miejskiego, który zabił żonę
Źródło: Łódzkie. Policjanci uratowali małe kotki! Ktoś porzucił je w rowie ZDJĘCIA