Łódzkie. Ukradła kartę bankomatową i zrobiła zakupy za 600 zł!

2021-09-08 13:40 fed
Ukradła kartę
Autor: mat. policji

Policjanci zatrzymali 52-letnia sieradzankę, która w jednym z marketów na terenie miasta ukradła kartę bankomatową. Przy jej użyciu dokonała 10 włamań na konto bankowe, dokonując zakupów na łączną kwotę 600 złotych. Kolejne próby transakcji zostały odrzucone. Podejrzanej grozi kara do 10 lat więzienia.

Zdarzenie miało miejsce pod koniec sierpnia 2021 roku. Mieszkanka Sieradza zgłosiła policjantom kradzież karty bankomatowej oraz dokonywane przy jej użyciu operacje płatniczych.

- Kobieta zeznała, że do utraty karty doszło, kiedy robiła zakupy w jednym z sieradzkich marketów - relacjonują policjanci. - Podejrzewała, że sprawca prawdopodobnie zbliżeniowo dokonuje płatności skradziona kartą. Nad sprawą pracowali sieradzcy kryminalni, którzy przeanalizowali zebrane dowody. W kilka dni wytypowali osobę, która może mieć związek z tym przestępstwem.

We wtorek, 7 września, pojechali do miejsca zamieszkania 52–letniej mieszkanki Sieradza, która była kompletnie zaskoczona wizytą policjantów.

- Początkowo zaprzeczała, że ma cokolwiek wspólnego z tą sprawą - czytamy w komunikacie. - Jednak za jakiś czas w rozmowie z policjantami przyznała się do kradzieży karty i dokonywania nią płatności. W czasie przeszukania funkcjonariusze znaleźli pociętą już kartę bankomatowa należąca do pokrzywdzonej. 52-latka wyjaśniła, że wykonała kilkanaście zbliżeniowych transakcji, w tym kilka z nich zostało odrzuconych. Płacąc skradzioną kartą za zakupy w markecie spożywczym oraz drogeriach na terenie Sieradza wydała prawie 600 złotych.

Kobieta usiłowała jeszcze dokonać pięciu transakcji na kwotę 380 złotych, które jednak zostały odrzucone. Podejrzana 52-latka usłyszała łącznie szesnaście zarzutów. Odpowie za kradzież karty oraz usiłowania i włamania na konto bankowe. Za dokonane przestępstwa grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

Raport z anteny 8.09, godz.10
Źródło: Łódzkie. Ukradła kartę bankomatową i zrobiła zakupy za 600 zł!
Nasi Partnerzy polecają