Marsz równości Łódź. Trasa

i

Autor: Zdjęcie autorstwa 42 North z Pexels

MARSZ RÓWNOŚCI w Łodzi: trasa. Którymi ulicami przejdzie Marsz Równości? 26 czerwca 2021

2021-06-26 8:50

Marsz Równości w Łodzi. W sobotę, 26 czerwca, ulicami Łodzi przejdzie Marsz Równości. Wydarzenie, organizowane przez łódzką Fabrykę Równości, odbędzie się w Łodzi po raz 10. Hasłem tegorocznej edycji Marszu Równości jest "Dajcie żyć!". Ma być to odpowiedź na politykę i zachowania wobec przedstawicieli mniejszości żyjących w naszym kraju.

Marsz Równości Łódź: trasa

Łódzki Marsz Równości rozpocznie się w sobotę, 26 czerwca, o godz. 13.

Wydarzenie rozpocznie się na al. Politechniki przy hali MOSiR. Dalej, uczestnicy Marszu przejdą następującą trasą: ul. Ks. Skorupki, ul. Piotrkowska, ul. Tymienieckiego, ul. Sienkiewicza, ul. Tuwima, al. Rodziny Scheiblerów, ul. Narutowicza, pl. Dąbrowskiego.

- Chcemy zorganizować Marsz bezpiecznie, z zachowaniem wytycznych i obowiązujących obostrzeń - piszą na Facebooku organizatorzy.

Czas trwania marszu zaplanowano na ok. 3 godziny.

ŚLEDŹ Z NAMI MARSZ RÓWNOŚCI W ŁODZI!

Marsz Równości w Łodzi. 26.06.

Organizatorzy marszu chcą tym razem zaprotestować przeciwko narastającej w Polsce fali zachowań homofobicznych, które widać często również wśród polityków.

- Od słów i dyskryminacji coraz częściej przechodzi się do czynów motywowanych nienawiścią - piszą na Facebooku. - Przemoc motywowana LGBT-fobią staje się coraz bardziej obecna w naszym kraju. Z dnia na dzień czujemy się coraz mniej bezpiecznie w Polsce. Nie zgadzamy się na JAKĄKOLWIEK formę dyskryminacji, przemocy i wykluczenia. Miłość to PRAWO CZŁOWIEKA. Państwo MUSI zapewnić nam ochronę, bezpieczeństwo, szacunek i równe prawa!

Marsz Równości w Łodzi odbywa się pod patronatem honorowym Prezydent Miasta Łodzi i Rady Miejskiej w Łodzi.

Raport z anteny 24.06, godz.10
Źródło: MARSZ RÓWNOŚCI w Łodzi: trasa. Którymi ulicami przejdzie Marsz Równości? 26 czerwca 2021