Marsz równości w Łodzi. Zobacz zdjęcia

i

Autor: EP

Marsz Równości w Łodzi. Wyruszyli! Czy będą kontrmanifestacje? Zobacz ZDJĘCIA

2021-06-26 14:00

Marsz Równości w Łodzi rozpoczęty! W sobotę, 26 czerwca tłum ludzi pragnących równych praw dla wszystkich mniejszości, wyruszył spod hali MOSiR. Tuż przed rozpoczęciem konieczna była zmiana trasy przemarszu. Spowodowane to było kontrmanifestacjami zgłoszonymi o tej samej porze w Łodzi. Jak przebiega Marsz Równości w Łodzi? Czytaj i zobacz zdjęcia!

Marsz Równości w Łodzi 26.06.2021

Aktualizacja 16:08 Mimo zapowiedzi przeciwników marszu, przez cały czas jego trwania nie było żadnych spięć. Klorowy i radosny tłum przeszedł pokojowo przez miasto.

Aktualizacja 15.07: Marsz zbliża się do dworca Łódź Fabryczna. Nadal panuje spokój. Większość łodzian na trasie manifestacji pozdrawia jej uczestników.

Aktualizacja 14.33: Marsz przechodzi obecnie koło Galerii Łódzkiej. Atmosfera jest bardzo dobra, nie było żadnych incydentów na trasie.

Aktualizacja: Wcześniej, ulicami miasta przeszedł "Marsz dla normalności", zorganizowany przez narodowców. Zgromadził ok. 25 osób. Tymczasem w łódzkim Marszu Równości idą setki łodzian.

Po godz. 13.40, z okrzykiem "dajcie żyć!" na ustach, uczestnicy 10. Marszu Równości w Łodzi ruszyli przez miasto. Pod halą MOSiR zebrał się duży tłum ludzi, nad których głowami powiewały tęczowe, czerwone i czarno-czerwone flagi.

Uczestników marszu ochraniają spore siły policyjne.

W ostatniej chwili konieczna była korekta trasy Marszu Równości w Łodzi. Wszystko przez to, że jednocześnie w mieście zarejestrowane zostały dwie kontrmanifestacje. Organizatorzy marszu uprzedzali uczestników przed wyruszeniem, by cały czas zachowywać się pokojowo i nie dać się prowokować.

Tegoroczna edycja Marszu Równości w Łodzi odbywa się pod hasłem "Dajcie żyć" - ma być to protest przeciwko coraz częstszej homofobicznej retoryce i zachowaniom, okazywanym m.in. przez polskich polityków.

Marsz Równości, który wyruszył spod hali sportowej idzie w kierunku pl. Dąbrowskiego.

Zobacz zdjęcia z Marszu Równości w Łodzi:

Raport z anteny 24.06, godz.10
Źródło: Marsz Równości w Łodzi. Radosny i kolorowy tłum przeszedł przez miasto RELACJA i ZDJĘCIA