Lekkoatletyka

i

Autor: taniadimas /CC0/pixabay.com

Milion złotych na stypendia dla łódzkich sportowców

2022-01-04 14:59

Młodzi sportowcy trenujący w łódzkich klubach kolejny raz otrzymają nagrody i stypendia za swoje osiągnięcia. W tym roku na ten cel miasto przeznaczy aż 1.600.000 zł. Patrząc na dotychczasowe wyczyny łódzkich sportowców ​mamy się czym pochwalić.

2022 r. będzie bardzo dobry dla łódzkich sportowców. Wszystko za sprawą nagród i stypendiów za osiągnięcia z ubiegłego roku. Młodzi lekkoatleci zostaną uhonorowani kwotami od 300 do 4.500 zł w zależności od prezentowanego poziomu sportowego czy zdobytych nagród w swojej dyscyplinie.

- Patrzymy na sportową Łódź, kiedy widzimy, że kwitniemy, jeśli chodzi o inwestycje to chciałbym wyrazić ogromną radość, że będziemy ją wypełniali tym żywym ciałem sportowca - mówi Lech Leszczyński, prezes Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi.

Stypendia i nagrody mają dodatkowo motywować młodych i pozwolić na rozwój ich karier oraz zakup niezbędnych sprzętów do ćwiczeń. Inwestowanie w sport się opłaca - o czym może świadczyć choćby złoty medal olimpijski Kajetana Duszyńskiego zdobyty na ostatnich igrzyskach.

A na uznanie łódzkich sportowców w tym roku przeznaczone zostanie 1.600.000 zł.

Źródło: Milion złotych na stypendia dla łódzkich sportowców