MPK Łódź. Zawieszenie Z46 i nowe rozkłady aż 18 linii!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. quinntheislander /zdjęcie ilustracyjne

MPK i ŁKA zmniejszają liczbę kursów! Wszystko przez pandemię

2022-02-02 16:20

W lutym czekają nas utrudnienia w kursowaniu pojazdami zarówno Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, jak i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Sytuacja spowodowana jest dużą ilością zachorowań na Covid-19.

Coraz większa liczba zakażeń niestety ma dość duże odzwierciedlenie w praktyce. Na Covid-19 chorują, m.in. kierowcy autobusów łódzkiego MPK czy pracownicy ŁKA, dlatego część kursów musi być odwoływana.

Jak informują przedstawiciele Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej - dotychczas zdecydowano się na zawieszenie tylko 6 pociągów każdego dnia, czyli łącznie 2,5% składów kursujących na co dzień. Zgodnie z zapewnieniami zawieszane są tylko te połączenia, które cieszyły się najmniejszym zainteresowaniem i frekwencją.

To jednak nie koniec zmian. Z podobnymi problemami zmaga się też Zarząd Dróg i Transportu wraz z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym.

- Z Zarządem Dróg i Transportu zdecydowaliśmy o korekcie rozkładów jazdy, wynika ona z absencji naszych prowadzących. Głównie chodzi o absencję kierowców autobusów. Są to zwolnienia z powodu powikłań po Covid-19 - informuje Agnieszka Magnuszewska z łódzkiego MPK.

W dni robocze na łódzkie ulice wyjedzie 13 autobusów mniej, a w soboty - sześć. Łódzki przewoźnik wciąż szuka kierowców do pracy, chętni mogą wysłać swoje CV do MPK. Kolejny kurs na kierowców autobusów odbędzie się już w marcu. 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza robokelnerka w Łodzi!
Źródło: Utrudnienia dla pasażerów. MPK i ŁKA zmniejszają liczbę kursów! Wszystko przez pandemię