Najlepsze klubowe drużyny rugby w turnieju na plaży Manufaktury

2022-08-06 15:16 GM
rugby plażowe
Autor: GM

Jak wygląda rugby plażowe w deszczu? Zmagania najlepszych klubowych drużyn z całego kraju mogliśmy podziwiać na rynku łódzkiej Manufaktury. Turniej Beach Side Rugby zorganizowali Budowlani Rugby SA.

To był ostatni sprawdzian przed sezonem ligowym, a jednocześnie turniej pokazowy – mówi organizator Mirosław Żurawski. – Już po raz ósmy propagujemy na plaży w Manufakturze ten piękny, widowiskowy sport. Zaprosiliśmy najlepsze zespoły z regionu i z całego kraju. Trenerzy i zawodnicy mogą ocenić formę przed sezonem, który rusza już za dwa tygodnie.

W rozgrywkach wzięli udział m. in. zawodnicy Husarii Kalisza, Rugby Częstochowa czy Rudy Śląskiej. Po raz pierwszy do Łodzi zawitała drużyna specjalizująca się w odmianie rugby plażowego, Banici Poznań. Gospodarze turnieju, Budowlani Rugby SA, jak zawsze wystawili dwie drużyny.

W turnieju zmierzyło się 9 drużyn zawodowych. W drugiej części zagrały też drużyny amatorskie. Na plaży Manufaktury można również było poznać zasady gry, a nawet spróbować swoich sił.