pirat drogowy

i

Autor: mat. policji

Need for Speed po łódzku. 22-latek pędził audi 159 km/h w centrum miasta. "Chciałem przetestować auto"

2021-06-01 11:23

Ten młody mężczyzna wykazał się wyjątkowym brakiem wyobraźni. Policjanci z łódzkiej drogówki zatrzymali 22-letniego kierowcę, który gnał swoim audi przez centrum Łodzi z prędkością 159 km/h! Policjantom powiedział, że chciał... przetestować swój samochód. Testy kosztowały go bardzo drogo, stracił bowiem prawo jazdy.

Zdarzenie miało miejsce krótko po północy, 31 maja.

- Na al. Piłsudskiego przy ulicy Targowej policjanci łódzkiej drogówki prowadzili kontrole prędkości - czytamy w policyjnym komunikacie. - W pewnym momencie zauważyli pędzące z dużą prędkością w ich kierunku audi. Okazało się, że audi poruszało się z prędkością 159 km/h w miejscu, gdzie dozwolone było 60 km/h. Mundurowi natychmiast zatrzymali audi do kontroli.

Jak się okazało, za kierownicą samochód siedział 22-letni łodzianin. Policjanci zapytali mężczyznę o przyczynę tak szybkiej jazdy.

- Młodzieniec odpowiedział, że w nocy nie ma ruchu samochodowego, więc jest to dobra okazja do przetestowania swojego auta - relacjonują funkcjonariusze. - W samochodzie znajdował się pasażer, którego kierujący zabrał z baru, żeby razem mogli pojeździć ulicami w centrum Łodzi. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że był trzeźwy. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 99 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Ponadto ukarali kierującego mandatem karnym w wysokości 500 zł, a na jego konto kierowcy trafiło 10 punktów karnych.

Policjanci przypominają! 1 czerwca 2021 roku weszła w życie nowelizacja przepisów Ustawy Prawo o ruchu drogowym, zgodnie z którą między innymi ujednolicono dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym, niezależnie od pory dnia. Zgodnie z obowiązującymi teraz przepisami prędkość dopuszczalna pojazdów w obszarze zabudowanym wynosi 50 kilometrów na godzinę. Wyjątek stanowi strefa zamieszkania, gdzie prędkość dopuszczalna pojazdów wynosi 20 km/h lub jest ona określona znakiem drogowym.

Raport z anteny 31.05, godz.10
Źródło: Need for Speed po łódzku. 22-latek pędził audi 159 km/h w centrum miasta. "Chciałem przetestować auto"