Tydzień ulgi dla uczniów łódzkich szkół!

i

Autor: Ela Piotrowska

Nie było klasówek, pytania przy tablicy i sprawdzania zeszytów. Tydzień ulgi dla uczniów łódzkich szkół! [AUDIO]

2021-05-17 16:32

Dziś do szkół wrócili uczniowie starszych klas podstawówek czyli IV -VIII, oraz szkół średnich. Przez kolejne dwa tygodnie lekcje są w formie hybrydowej, a później już wszystkie zajęcia mają być stacjonarne.

Było mnóstwo emocji i radość większa niż przed rozpoczęciem wakacji. Starsi uczniowie wrócili na lekcje stacjonarne, ale w systemie hybrydowym. W wielu łódzkich szkołach było dziś wesoło i energetycznie, w miarę możliwości zaplanowano zajęcia na świeżym powietrzu.

Tydzień ulgi dla uczniów łódzkich szkół!

i

Autor: Ela Piotrowska

Uczniowie i nauczyciele podkreślali, że pierwszy dzień w szkole był na luzie, bez stresu ​i strachu o stopnie, czy o rozliczanie z nauki online. Po ponad półrocznej przerwie powrót jest spokojny, wszyscy są nastawieni na relacje i integracje. W wielu placówkach jest tzw tydzień ulgi, czyli bez klasówek i pytania.

Tydzień ulgi dla uczniów łódzkich szkół!

i

Autor: Ela Piotrowska

Jaki był ten pierwszy dzień w łódzkich szkołach? Ela Piotrowska była w SP nr 34 na Widzewie i w Zespole Szkół Rzemiosła na Żubardzkiej. Posłuchajcie:

Uczniowie wrócili na zajęcia stacjonarne
Źródło: Nie było klasówek, pytania przy tablicy i sprawdzania zeszytów. Tydzień ulgi dla uczniów łódzkich szkół! [AUDIO]