arena lekkoatletyczna

i

Autor: mat.UML

Nowoczesna arena lekkoatletyczna na terenie Rudzkiego Klubu Sportowego

2021-12-30 12:10

Stary obiekt zamieniono w nowoczesną arenę sportu. Rudzki Klub Sportowy w Łodzi jest już po pierwszej części remontu. Arena spełnia teraz wszelkie wymogi światowej organizacji lekkiej atletyki dotyczące rozgrywania międzynarodowych zawodów.

To tutaj, na starym obiekcie, trenował kiedyś Adam Kszczot, wielokrotny medalista mistrzostw Europy i świata. Warunki były bardzo surowe-wspomina Lech Krakowiak, prezes RKSu. - Nie było okien, zamiast bieżni było lodowisko, bo woda zamarzała.

Dlatego nasz medalista 300 dni w roku musiał trenować na innych obiektach. Teraz kolejne pokolenie lekkoatletów będzie miało już łatwiej. Wyremontowana arena jest nowoczesnym obiektem sportowym - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich. - Wybudowaliśmy 400-metrową bieżnię, trawiaste boisko piłkarskie, zestaw skoczni, rzutni i profesjonalne oświetlenie.

To dopiero pierwszy etap inwestycji, o wartości 10 mln zł. Druga część kosztować będzie ok. 17 mln zł i ma być realizowana w kolejnych latach. Na treningi do RKS przyjeżdżać mają zawodnicy kadry narodowej,bo w przyszłym roku na czas remontu zamknięty będzie stadion w Spale. W planach jest też organizacja kilku mityngów ogólnopolskich. Pierwszy ma się odbyć już w połowie maja przyszłego rok.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pikieta pracowników łódzkich uczelni
Źródło: Nowa sportowa arena w Łodzi! Powstała na terenie Rudzkiego Klubu Sportowego