rower

i

Autor: Pixabay.com

NOWY TARYFIKATOR w działaniu. 2,5 tys. zł mandatu dla PIJANEGO ROWERZYSTY

2022-01-03 11:12

O tym, jak działa nowy taryfikator mandatów, bardzo szybko miał okazję przekonać się 43-letni mężczyzna, który po pijanemu zdecydował się na jazdę rowerem. Wysokość mandatu powinna dać mu do myślenia.

Jak informują policjanci, w Nowy Rok surowe konsekwencje jazdy w stanie nietrzeźwości spotkały 43-latka, który został zatrzymany do kontroli drogowej w Piątku.

- Mężczyzna, który jechał rowerem miał 1,12 promila alkoholu w organizmie - czytamy w komunikacie. - W związku ze zmianą taryfikatora, która obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku policjanci ukarali kierowcę mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych, a nie jak dotychczas 500 złotowym.

Nie był to jedyny nietrzeźwy kierujący, który poniósł surowe konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania.

- W Nowy Rok policjanci zatrzymali 25-latka, który o godzinie 7.00 kierował mercedesem na jednej z ulic w Łęczycy mając ponad promil alkoholu w organizmie - informują w komunikacie. - Kolejny, zatrzymany dwie godziny później na terenie gminy Góra Świętej Małgorzaty, kierując citroenem miał 0,82 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierowcom uprawnienia za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

Zmiany w taryfikatorze weszły w życie 1 stycznia 2022 roku. Wprowadziły do taryfikatora między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila) oraz pod wpływem alkoholu powyżej 0,5 promila. W pierwszym przypadku cyklista zapłaci 1000 złotych, w drugim – 2500.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Wolbrom, staw w którym utonęło trzech młodych mężczyzn
Źródło: NOWY TARYFIKATOR w działaniu. 2,5 tys. zł mandatu dla PIJANEGO ROWERZYSTY