Piknik 11.11

i

Autor: Manufaktura

Obchody 11 listopada w Łodzi. Piknik patriotyczny na rynku Manufaktury

2021-11-10 12:59

Sprzęt wojskowy, wystawy a nawet sam marszałek Piłsudski. 11 listopada, na rynku Manufaktury odbędzie sie piknik patriotyczny - impreza pod honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej, Wojewody i Prezydent Miasta Łodzi.

Piknik rozpocznie się o godz. 11. Na Rynku Włókniarek Łódzkich zobaczyć będzie można ekspozycje, wystawy i stoiska promocyjne jednostek wojskowych, policji, Straży Miejskiej, a także militarnych grup rekonstrukcyjnych.

- To niepowtarzalna okazja, by z bliska zobaczyć pojazdy wojskowe, broń, a także coś, co wzbudza największe okrzyki zachwytu - sprzęt ciężki! - dowiadujemy się z komunikatu prasowego. - W tym roku na rynku Manufaktury pojawią się aż dwa czołgi - M4 Sherman i Renault FT-17. Pierwszy z nich to amerykański tank o wadze ponad 30 ton! Produkowany w czasie II wojny światowej sprzęt ma ponad 6 metrów długości i prawie 3 metry wysokości - zobaczenie tego olbrzyma na żywo to nie lada gratka! FT-17 to z kolei model francuski, pochodzący z I wojny światowej.

Podczas pikniku posłuchać będzie można szkockich dudziarzy z Częstochowy z grupy "Pipes & Drums", a także zespół "Czwórka". Nie zabraknie również śpiewanek patriotycznych intonowanych przez harcerzy i harcerki ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Około godz. 17 druhowie rozpalą i poprowadzą uroczyste ognisko „Skry Niepodległości”. To doskonała okazja, by spędzić czas z najbliższymi, celebrując narodowe święto.

Szczegółowy program czwartkowego wydarzenia znajdziecie na stronie Manufaktury.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

ALICJA w ESKA Live. Tego koncertu nie możecie przegapić!
Źródło: Obchody 11 listopada w Łodzi. Piknik patriotyczny na rynku Manufaktury