Oszustwo na... inwestora Orlenu. Internetowi przestępcy są coraz bardziej perfidni!

2021-04-07 15:15 fed
orlen
Autor: PKN Orlen

Kolejny podstęp internetowych oszustów. Tym razem, by ukraść wasze pieniądze, postanowili posłużyć się marką polskiej firmy naftowej. Zachęcają do inwestowania w PKN Orlen, obiecują zyski jeszcze tego samego dnia, a w rzeczywistości chcą jedynie oczyścić wasze konta ze wszystkich pieniędzy. Ostrzeżenie przed nową metodą pojawiło się ostatnio w internecie.

Internetowi oszuści co chwila wymyślają nowe sposoby, by dobrać się do waszych pieniędzy. Podszywali się już pod OLX, policję czy Pocztę Polską. Tym razem wpadli na kolejny pomysł. Wykorzystują do tego medialny szum, który w ostatnich tygodniach rozpętał się wokół PKN Orlen.

Na trop oszustów wpadli eksperci z CSIRT KNF, czyli Zespołu Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego Komisji Nadzoru Finansowego.

Ostrzegamy przed stroną z fałszywymi inwestycjami, która podszywa się pod markę PKN Orlen.

Nie dajcie się skusić obietnicami szybkich i wysokich zarobków bez ryzyka. Nigdy nie podawajcie oszustom swoich danych na podobnych stronach!

Przestępcy założyli fałszywą stronę internetową i profil na portalu Facebook i zaczęli "łowić" internautów zachęconych wizją szybkiego zysku, namawiając ich do "inwestowania" w akcje PKN Orlen. Posługują się przy tym hasłem: "Zacznij inwestować w zasoby swojego kraju". Oczywiście o żadnych inwestycjach nie ma tu mowy, zaś ci, którzy podaliby swoje dane, straciliby wszystkie pieniądze.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="pl" dir="ltr">🚨Ostrzegamy przed stroną z fałszywymi inwestycjami, która podszywa się pod markę <a href="https://twitter.com/PKN_ORLEN?ref_src=twsrc%5Etfw">@PKN_ORLEN</a> <br><br>Nie dajcie się skusić obietnicami szybkich i wysokich zarobków bez ryzyka. Nigdy nie podawajcie oszustom swoich danych na podobnych stronach! <br><br>Fałszywa strona:<br>hxxps://orlinwestpl[.]pw <a href="https://t.co/FWtF3ApMBE">pic.twitter.com/FWtF3ApMBE</a></p>&mdash; CSIRT KNF (@CSIRT_KNF) <a href="https://twitter.com/CSIRT_KNF/status/1378978223296544770?ref_src=twsrc%5Etfw">April 5, 2021</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>
Raport z Anteny godz. 10
Źródło: Oszustwo na... inwestora Orlenu. Internetowi przestępcy są coraz bardziej perfidni!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany