Parkingowa rewolucja od października w Łodzi!

2022-07-25 11:24 Michał Dąbrowski
Parkomat
Autor: Michał Ciemniewski

Nie będzie już trzeba wpisywać numeru rejestracyjnego na klawiaturze parkomatu - wystarczy przyłożyć kartę łodzianina, ale to nie wszystko. Aby kupić bilet na czas postoju, nie będzie trzeba do parkomatu podchodzić do parkomatu - wystarczy skorzystać z aplikacji karty łodzianina.

Do 1-ego października wszystkie parkomaty w łódzkiej strefie płatnego parkowania zostaną wymienione. Zarząd Dróg i Transportu zamierza wprowadzić dwa nowe rozwiązania, które mają ułatwić kupowanie biletów na postój samochodu w mieście.

Nie będzie trzeba już wprowadzać numerów rejestracyjnych pojazdu za pomocą klawiatury, a wiemy, że było to czasem czasochłonne i problematyczne, bo powodowało co prawda drobne, ale pomyłki. Od października wystarczy zbliżyć do czytnika kodu QR kartę łodzianina albo telefon i parkomat sam odczyta rejestrację pojazdu - mówi Tomasz Grzegorczyk, zastępca dyrektora łódzkiego ZDIT-u.

Ale i do parkomatu już nie będzie trzeba podchodzić.

Po włączeniu aplikacji karty łodzianina będzie można w niej kupić dowolny bilet czasowy na postój samochodu. Aplikacja automatycznie pobierze taką opłatę z konta i nie będzie trzeba wtedy ani do parkomatu podchodzić, ani niczego na nim wpisywać - dodaje Grzegorczyk.

Nowe rozwiązania w łódzkiej strefie płatnego parkowania wejdą w życie 01.10.2022.