Pijany kierowca uderzył w budynek! Miał ponad 2 promile

2021-09-20 15:21 fed
Pijany kierowca
Autor: mat. policji

Najpierw uderzył w latarnie, a potem z impetem wjechał w budynek. W organizmie miał przeszło 2 promile alkoholu. 31-letni mężczyzna już usłyszał zarzuty.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 19 września tuż przed północą. Bełchatowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, o zdarzeniu drogowym na ulicy Czaplinieckiej w Bełchatowie.

- Na miejscu policjanci zastali dwóch nietrzeźwych mężczyzn, którzy stali obok uszkodzonego auta - czytamy w komunikacie. - Okazało się że 31-letni kierujący samochodem marki Toyota Supra stracił panowanie na autem, wjechał na chodnik, uderzył w latarnie uliczną, ostatecznie jazdę zakończył uderzając w budynek. Był pijany, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Nie miał też uprawnień do kierowania pojazdami. Równie nietrzeźwy był jego pasażer. Zatrzymany 31-latek, po wytrzeźwieniu w policyjnej celi usłyszał zarzuty. Odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości i kierowanie autem bez uprawnień, których, jak się okazało, nie posiada. Grozi mu kara 2 lata więzienia oraz konsekwencje finansowe.

Raport z anteny 20.09, godz.10

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Policjanci przypominają: kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym są przede wszystkim prawidłowe zachowania użytkowników dróg i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Policjanci wciąż podkreślają, że pijani kierowcy na drodze to potencjalni zabójcy. Pijesz – nie jedź, nie wsiadaj za kierownicę. Żyj i pozwól żyć innym!

Źródło: Pijany kierowca uderzył w budynek! Miał ponad 2 promile
Nasi Partnerzy polecają