Pijany kierowca w Wieluniu. 35-latek z dwoma promilami za kierownicą. Świadek zabrał mu kluczyki

2022-01-04 11:52 fed
Pijany kierowca
Autor: mat. policji

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał 35-letni mężczyzna, który w Wieluniu kierował skodą fabią. Jego wzbudzające podejrzenia zachowanie za kierownicą zauważył przypadkowy przechodzień, który postanowił zainterweniować.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 2 stycznia.

- Dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, iż w Wieluniu na ul. Uroczej doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy - relacjonują policjanci. - Skierowani na miejsce policjanci z komisariatu w Białej w rozmowie ze świadkiem zdarzenia ustalili, że podczas spaceru zwrócił uwagę na przejeżdżającego kierowcę skody. Zaniepokoił go styl jazdy kierującego, który co chwilę gwałtownie hamował oraz miał problem z zaparkowaniem auta.

Jak dowiadujemy się od funkcjonariuszy, świadek postanowił sprawdzić co jest tego przyczyną i podszedł do pojazdu. Podczas rozmowy z kierowcą nabrał podejrzeń, że może być on pod wpływem alkoholu, dlatego uniemożliwił mu dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki oraz powiadomili policję.

- Mundurowi zbadali stan trzeźwości 35-letniego kierowcy skody - czytamy w komunikacie. - Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Wielka akcja CBŚP w Kujawsko-Pomorskiem. 5 osób zatrzymanych
Źródło: Pijany kierowca w Wieluniu. 35-latek z dwoma promilami za kierownicą. Świadek zabrał mu kluczyki
Nasi Partnerzy polecają