Pijany motocyklista! Jechał bez kasku i miał trzy promile

2022-02-01 15:12

Surowe konsekwencje poniesie 41-latek z pow. łęczyckiego, który został zatrzymany bez kasku podczas jazdy motocyklem. Mężczyzna nie miał kasku i był kompletnie pijany. Dodatkowo pojazd nie był zarejestrowany i nie miał ubezpieczenia. Zuchwała jazda zakończyła się surowymi konsekwencjami.

31 stycznia, około godz. 14 policjanci ruchu drogowego, na terenie gminy Grabów skontrolowali mężczyznę, który po drodze publicznej jechał motocyklem bez kasku.

- W czasie kontroli wyszło na jaw, że pojazd nie spełnia warunków do poruszania się po drogach i nie jest ubezpieczony - czytamy w komunikacie. - Kiedy mundurowi zbadali stań trzeźwości 41–latka okazało się, że miał on w organizmie ponad trzy promile alkoholu. Zuchwała jazda crossowym motocyklem dla mieszkańca powiatu łęczyckiego zakończyła się surowym mandatem w wysokości 1500 zł i utratą prawa jazdy. Teraz odpowie jeszcze za prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia podjazdów.

Należy pamiętać, że skutki wypadku na motocyklu są poważniejsze niż wypadku samochodowego - przypominają policjanci. Kierujący jednośladem nie jest chroniony karoserią pojazdu, pasami bezpieczeństwa czy poduszką powietrzną. Duży wpływ na przyczyny wypadków drogowych mają warunki panujące na jezdniach, o czym należy pamiętać zwłaszcza zimą.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza robokelnerka w Łodzi!
Źródło: Pijany motocyklista! Jechał bez kasku i miał trzy promile