Pingwiny wróciły do łódzkiego zoo!

i

Autor: Daniel Tekliński

Pingwiny znów w łódzkim zoo! Zobaczcie, jak się zadomowiły na nowym wybiegu ZDJĘCIA

2021-11-19 15:14

26 pingwinów przylądkowych wróciło do łódzkiego zoo. Dwa lata spędziły w innym ogrodzie, ponieważ ich wybieg był remontowany. Jednak warto było czekać.

Wybieg dla pingwinów zmodernizowany został przy okazji budowy Orientarium. Na czas remontu, łódzkie pingwiny przeprowadziły się do ogrodu zoologicznego w Płocku. Dziś powróciły i mogły zapoznać się ze swoim odnowionym domem. Basen ma indywidualny system filtracji, zaś nieckę przebudowano w taki sposób, by zwiedzający mogli obserwować, jak zwierzęta zachowują się pod powierzchnią wody.

- Cały wybieg został odnowiony, w tym również komory gniazdowe oraz taras widokowy – mówi Tomasz Jóźwik, wiceprezes ZOO.

Pingwiny przylądkowe to gatunek zagrożony wyginięciem. Zamieszkują południowoafrykańskie wybrzeża oraz wyspy od Namibii do południowego Mozambiku. Gatunek ten w naszych warunkach może przebywać cały rok na zewnątrz. Ani upały ani niskie temperatury nie są im straszne. Tylko w skrajnych warunkach (temperatury poniżej -150 C) będą mieszkać na zapleczach hodowlanych, gdzie mają wewnętrzny wybieg z basenem. Pingwiny przylądkowe są dużo mniejsze niż gatunki antarktyczne. Mają około 50 cm wysokości. Młode są w całości szare. Dorosłe osobniki przybierają czarno-białe barwy. Są doskonałymi nurkami. Mogą nurkować nawet na 60 metrów. Żyją w grupach, dobierają się w pary, ale nie zawsze na całe życie. Jeśli partner się nie sprawdza, pary się zmieniają.

Pingwiny wróciły do łódzkiego zoo
Źródło: Pingwiny znów w łódzkim zoo! Zobaczcie, jak się zadomowiły na nowym wybiegu ZDJĘCIA, WIDEO