Bieg Fabrykanta

i

Autor: mat. Biegu Fabrykanta

Po przerwie spowodowanej pandemią, wraca Bieg Fabrykanta

2021-07-01 14:44

Zapisy ruszają 1 lipca o godz. 20. Do pokonania będzie dystans 10 kilometrów. Trasa tradycyjnie prowadzić będzie po Księżym Młynie.

Zawodnicy jak co roku do pokonania będą mieć 10 km trasę, która wytyczona zostanie na terenie Księżego Młyna, jednej z najstarszych części Łodzi, a start i meta zostaną usytuowane na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Od 4 lat, podczas Biegu Fabrykanta, odbywa się rywalizacja na dystansie jednej mili w ramach Biegu Grohmana. Wydarzenie to przyciąga na start zarówno najszybszych zawodników w Polsce, jak i biegaczy, którzy chcą spróbować sił na tym nietypowym dystansie. Dodatkowo całe wpisowe z tego wydarzenia zostaje przekazane na cel charytatywny.

W programie 10. Biegu Fabrykanta nie zabraknie biegów dla dzieci. Najmłodsi rywalizować będą w czterech kategoriach wiekowych, a na mecie otrzymają pamiątkowe medale!

- Cieszymy się, że po roku przerwy będziemy mogli spotkać się z biegaczami podczas 10. Biegu Fabrykanta. Wzorem naszych poprzednich edycji, imprezę otworzą Biegi Małego Fabrykanta, które wzbudzają wiele emocji wśród startujących i kibiców – mówi Bartłomiej Sobecki, dyrektor Biegu Fabrykanta. W biegu głównym zawodnikom na trasie towarzyszyć będą pacemakerzy, którzy wspomogą biegaczy w uzyskiwaniu dobrych rezultatów.

Źródło: Po przerwie spowodowanej pandemią, wraca Bieg Fabrykanta