Podpalacz z Łęczycy

i

Autor: lodzka.policja.gov.pl Podpalacz z Łęczycy

PODPALACZ z ŁĘCZYCY UJĘTY - grozi mu długa odsiadka

2021-11-22 12:52

Na kilkadziesiąt tysięcy złotych wyceniono straty po podpaleniu dostawczego auta w Łęczycy (woj. łódzkie). Ogień zniszczył też część budynku. Nikt nie ucierpiał. Aresztowano 26-latka podejrzanego o podpalenie - podał w poniedziałek rzecznik łęczyckiej policji st.asp. Mariusz Kowalski.

Podpalił samochód dostawczy

Na wniosek prokuratury sąd aresztował na trzy miesiące 26-latka z Łęczycy (woj. łódzkie) podejrzanego o podpalenie auta. "Na jednej z posesji w Łęczycy doszło do pożaru samochodu dostawczego. Rozprzestrzeniający się ogień swoim zasięgiem objął również pobliski budynek. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu lecz straty wyceniono na kilkadziesiąt tysięcy złotych" -poinformował Kowalski. "Na podstawie zabezpieczonego nagrania z monitoringu wytypowali, że związek z tym zdarzeniem może mieć 26-latek" - zaznaczył i dodał, że mężczyznę zatrzymano. "Podczas przeszukania należących do niego pomieszczeń zabezpieczono odzież, na której były ślady paliwa. Zatrzymany, który był już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu, usłyszał zarzut dotyczący spowodowania pożaru" - przekazał rzecznik łęczyckiej policji.

Poradnik Zdrowie: włókniaki i znamiona

Podpalacz może spędzić w więzieniu dekadę

Podejrzanego aresztowano na trzy miesiące. Za podpalenia grozi mu do 10 lat więzienia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: PODPALACZ z ŁĘCZYCY UJĘTY - grozi mu długa odsiadka