policyjny dron

i

Autor: Pixabay.com/mat. policji

"Pogrom" wśród piratów drogowych na dk 71! 24 wykroczenia w trzy godziny. Policjanci użyli drona

2021-05-31 8:47

To był prawdziwy pogrom wśród piratów drogowych. Policjanci Zespołu "SPEED" użyli drona, by sprawdzić, jak kierowcy przestrzegają przepisów na drodze krajowej nr 71. Efekt? W trzy godziny ujawnili aż 24 wykroczenia drogowe! Działania takie będą sukcesywnie prowadzone na terenie województwa łódzkiego - zapowiadają.

Powietrzna kontrola miała miejsce w piątek, 28 maja, na drodze krajowej nr 71 koło Zgierza.

- W ciągu zaledwie trzech godzin patrole z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi podczas działań OKO SPEEDA ujawniły 24 kierujących niestosujących się do sygnałów świetlnych (czerwone światło), których wykroczenia, z powietrza, zostały zarejestrowane kamerą zainstalowaną na "Dronie" - czytamy w policyjnym komunikacie. - Działania takie będą sukcesywnie prowadzone na terenie woj. łódzkiego.

Policyjny dron pomoże funkcjonariuszom drogówki skuteczniej wykrywać wykroczenia drogowe.

- Bezzałogowe statki powietrzne policji są wyposażone w kamerę ze stabilizowaną głowicą optoelektroniczną z zoomem optycznym i cyfrowym - informują policjanci. - Pozwala to w ramach codziennej służby na rejestrowanie zachowań uczestników ruchu drogowego, a tym samym na ujawnianie wykroczeń w ruchu drogowym m. in. wyprzedzanie na skrzyżowaniu, przejściu dla pieszych, niestosowania się kierujących do sygnalizacji świetlnej. Z uwagi na wyposażenie w kamerę i pozycjonowanie w przestrzeni mogą również służyć do wykonywania zdjęć sytuacyjnych na miejscu zdarzenia drogowego.

Chodzi o to, żeby kierowca, którego wykroczenie zostanie zauważone z powietrza, był jak najszybciej zatrzymany. Taki sposób działania potęguje przekonanie o nieuchronności kary, co ma nie mniejsze znaczenie niż sam mandat.

Raport z anteny 28.05, godz.10
Źródło: Pogrom wśród piratów drogowych na dk 71! 24 wykroczenia w trzy godziny. Policjanci użyli drona