Policjant uratował życie niemowlakowi

i

Autor: mat. policji

Policjant uratował życie 8-miesięcznego niemowlaka. Dramatyczne sceny w Skierniewicach

2021-10-20 9:11

Tylko sekundy i błyskawiczna reakcja policjanta zadecydowały o tym, że nie doszło do tragedii. W Skierniewicach, funkcjonariusz po służbie przybył na pomoc przerażonej matce, której 8-miesięczny zadławił się zabawką.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 17 października. Kobieta opiekowała się dwójką swoich dzieci, gdy nagle, jej 8-miesięczny synek zaczął dławić się zabawką. Niemowlak nie mógł oddychać. Matka próbowała udrożnić jego drogi oddechowe - jednak bez skutku. Zadzwoniła na numer alarmowy i wybiegła na klatkę, wzywając pomocy.

- Na jej krzyk natychmiast zareagował sąsiad, policjant w Komendzie Powiatowej Policji w Żyrardowie - informują policjanci. - Mężczyzna wykazał się zimną krwią, wydobył zabawkę z przełyku dziecka i podjął skuteczną resuscytację maleństwa, które już przestało oddychać. Po chwili dzięki jego staraniom funkcje życiowe chłopczyka zostały przywrócone, a na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego, który przejął dalsze czynności.

Niemowlak został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe na OIOM jednego ze szpiali w Łodzi.

- Wdzięczność za pełną profesjonalizmu postawę postanowiło podkreślić kierownictwo KWP w Łodzi oraz KMP w Skierniewicach, gdzie pracuje ojciec 8-miesięcznego chłopca - czytamy w komunikacie. 0 19 października 2021 roku na ręce sierż. sztab. Arkadiusza Zachara w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie mł. insp. Edyty Marczewskiej, jej Zastępcy kom. Rafała Adamka, Komendant Miejski Policji w Skierniewicach insp. Wojciech Dworak złożył podziękowania i wyraził uznanie za wspaniałą postawę i uratowanie życia malutkiego Dawidka.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pesto – prosty sos, który podbił świat
Źródło: Policjant uratował życie 8-miesięcznego niemowlaka. Dramatyczne sceny w Skierniewicach