półkolonie 2021

i

Autor: UM Kielce

Półkolonie miejskie w Łodzi. Kiedy startują zapisy?

2022-01-20 14:43

Półkolonie organizowane w szkołach i centrach zajęć pozaszkolnych co roku cieszą się dużym zainteresowaniem. W tym roku odbędą się one w 34 placówkach edukacyjnych.

Już 1 lutego rozpoczną się zapisy na miejskie półkolonie w Łodzi. Na uczestników czeka łącznie ponad 1500 miejsc.

- Staramy się przywrócić choć trochę „normalności”, dlatego przygotowaliśmy więcej miejsc na półkoloniach niż przed rokiem. Wiele dzieci nie wyjedzie z miasta, a zależy nam aby wolny od lekcji czas spędziły aktywnie, ciekawie i dobrze się bawiły. Każda szkoła i placówka organizująca wypoczynek zimowy ma swój program, ale atrakcji na pewno nie zabraknie - mówi wiceprezydent Łodzi, Małgorzata Moskwa-Wodnicka.

Liczbę miejsc zwiększono z uwagi na duże zainteresowanie zajęciami.

- Zainteresowanie półkoloniami w naszej szkole jest duże, rodzice już w grudniu telefonowali w tej sprawie, a im bliżej ferii tym pytań więcej. U nas zajęcia będą w szkole, planujemy trochę sportu, tańca, muzyki i plastyki ale będziemy też wychodzić do teatru, muzeum, biblioteki. Wybieramy miejsca blisko szkoły aby - dla bezpieczeństwa dzieci - ograniczyć konieczność przemieszczania się komunikacją miejską - informuje Monika Siedmiogrodzka, dyrektor SP 46.

Szczegóły rekrutacji są dostępne na stronach łódzkiego magistratu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza robokelnerka w Łodzi!
Źródło: Półkolonie miejskie w Łodzi. Kiedy startują zapisy? Sprawdź!