Polscy sportowcy najlepsi w Europejskich Igrzyskach Akademickich w Łodzi

2022-08-01 14:55 GM
igrzyska akademickie
Autor: mat.prasowe Europejskich Igrzysk Akademickich

Reprezentanci polskich uczelni zdobyli na igrzyskach aż osiemdziesiąt medali: 23 złote, 26 srebrnych i 31 brązowych. W imprezie udział wzięło niespełna pięć tysięcy sportowców całej Europy.

 Politechnika Łódzka zajęła trzecią lokatę, z dorobkiem ośmiu medali – sześciu złotych oraz po jednym srebrnym i brązowym. W klasyfikacji medalowej uczelni najlepszy okazał się  turecki uniwersytet z Yeditepe. Tak naprawdę to nie medale - a atmosfera była najważniejsza -zauważa koszykarz z  Gdyni Przemysław Żołnierewicz. - Poziom był naprawdę wysoki, to nie była jakaś impreza studencka, bo było kilka naprawdę mocnych zespołów. Sama impreza była fantastyczna, naprawdę tę atmosferę czuję się wszędzie i spędziliśmy tu wspaniały tydzień. Fajne wspomnienia zostaną.

Tydzień zmagań to było prawdziwe święto sportu uczelnianego - dodaje prezes Akademickiego Związku Sportowego Alojzy Nowak. - Wierzę bardzo mocno, że uczestnicy igrzysk kiedyś tutaj powrócą, jak nie do Łodzi, to do innych polskich miast. Wierzę, że poza efektami sportowymi, będą także efekty kiedyś i gospodarcze, i polityczne, ale, co najważniejsze, będzie też wzajemna przyjaźń.

W klasyfikacji medalowej uczelni najlepszy okazał się  turecki uniwersytet z Yeditepe. Medale w Łodzi zdobyli studenci z trzydziestu państw.