piłka nożna

i

Autor: Pixabay.com

Polska - Norwegia w Łodzi! Reprezentacje kobiet grają o awans do Mistrzostw Świata!

2021-10-11 10:44

Można już kupować bilety na mający odbyć się 21 października w Łodzi mecz eliminacji do Mistrzostw Świata 2023. Na stadionie Widzewa zmierzą się ze sobą reprezentantki Polski i Norwegii.

Już w 2023 roku w Australii i Nowej Zelandii rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata w piłce nożnej kobiet. Polska, która ubiega się o udział w tej prestiżowej imprezie, znalazła się w grupie F. Oprócz Polek o awans na najważniejszą piłkarską imprezę walczą reprezentacje Albanii, Kosowa, Armenii, Belgii i Norwegii.

Do tej pory biało-czerwone rozegrały dwa mecze i mają na swoim koncie cztery punkty. Podopieczne Niny Patalon zremisowały z Belgią 1:1 (po strzale Ewy Pajor) oraz wygrały na wyjeździe z Armenią 1:0 (bramkę na wagę zwycięstwa zdobyła Weronika Zawistowska). Teraz czeka je najważniejsze spotkanie, z liderem grupy – Norwegią.

- To bardzo trudny przeciwnik, ale mam nadzieję, że dziewczyny dadzą radę i utrzymają się w walce o Mistrzostwa Świata – mówi Adam Kazimierczak, prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Hitowe spotkanie będzie miało miejsce w czwartek - 21 października o godz. 19:15 na Stadionie Miejskim przy al. Piłsudskiego 138 w Łodzi.

- To mecz, który powinien cieszyć się sporym zainteresowaniem publiczności. Mam nadzieję, że pokażemy, że Łódź kocha piłkę kobiet – podkreśla Kazimierczak wierząc, że podczas pierwszego reprezentacyjnego meczu z udziałem publiczności w Łodzi od października 2019 roku, uda nam się zbliżyć do frekwencji podczas meczu Polska-Belgia na Polsat Plus Arenie w Gdańsku, gdzie zasiadła rekordowa w piłce kobiecej liczba 8 011 kibiców.

W gronie reprezentantek biało-czerwonych znalazły się 4 zawodniczki TME SMS Łódź: Oliwia Szperkowska, Katarzyna Konat, Anna Rędzia i Klaudia Jedlińska.

Bilety na mecz Polska vs. Norwegia będą kosztować: 5 zł (ulgowe) i 10 zł (normalne). Można je nabyć za pośrednictwem strony www.kupbilet.pl (https://www.kupbilet.pl/sport/pilka_nozna/pn1274)

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Maciej Żurawski mocno zawiedziony reprezentacją Polski. Wymienia słabości
Źródło: Polska - Norwegia w Łodzi! Reprezentacje kobiet grają o awans do Mistrzostw Świata!