pomoc Ukrainie

i

Autor: GM Pomoc Ukrainie

Praca dla uchodźców z Ukrainy

2022-03-03 13:22

W łódzkich urzędach nie brakuje ofert pracy dla Ukraińców. Wielu uchodźców chce pracować od zaraz. Jaka praca na nich czeka?

Prace na budowach, w gastronomii, jako sortowacz i pakowacz towarów, ale też praca umysłowa. W łódzkich urzędach przybywa ofert zatrudnienia dla uchodźców z Ukrainy. Prowadzimy dużą akcje informacyjną - mówi Arkadiusz Andrzejczak z Powiatowego Urzędu Pracy w Łodzi. - Przygotowaliśmy ulotki w jęz. ukraińskim, z możliwością skanu aplikacji. W naszej bazie pojawia się coraz więcej ofert pracy, tak dla mężczyzn, jak i dla kobiet.

Wszyscy uchodźcy z dotkniętej rosyjską agresją Ukrainy przebywają w Polsce legalnie -podkreśla rzeczniczka wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska. - Nie muszą się oni nigdzie rejestrować ani załatwiać żadnych formalności w urzędach. Maja zapewnioną bezpłatną opiekę medyczną oraz dostęp do żłobków, przedszkoli i szkół. Formalności związane z pobytem i pracą ma ułatwić przygotowana przez rząd specustawa.

Na terenie Łodzi działają punkty informacyjne : na dworcu Fabrycznym i Kaliskim. Tam można uzyskać wszelkich niezbędnych informacji. Działa również infolinia Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego 42 664 10 81. Działa też punkt recepcyjny, w Łódzkim Domu Kultury przy ul. Traugutta 18. Jest to miejsce doraźnej pomocy uchodźcom. Tu mogą zjeść ciepły posiłek, odpocząć, skorzystać z sanitariatów. Jeżeli nie mają się gdzie zatrzymać, przewozimy ich do wyznaczonych przez wojewodę miejsc noclegowych.

Źródło: Praca dla uchodźców z Ukrainy