Przebiegną 660 kilometrów, od Zakopanego, aż do Sopotu, żeby uzbierać pieniądze na leczenie Justyny!

2021-04-30 8:03 Kinga Baryga
Bieg dla Justyny
Autor: Tomek Nastarowicz

Przebiegną sztafetą od Zakopanego, aż do Sopotu. Mieszkańcy Szadku, w województwie łódzkim organizują bieg charytatywny dla Justyny. Biegacze chcą pokonać 660 km w 72 godziny. W ten sposób chcą nagłośnić zbiórkę pieniędzy na operacje swojej koleżanki.

Przebiegną 660 km w 72 godziny!Mieszkańcy Szadku, w województwie łódzkim organizują bieg charytatywny dla Justyny. Sztafetą pokonają trasę od Zakopanego aż do Sopotu.Nasza koleżanka Justyna musi uzbierać pieniądze na drogie leczenie, które pozwoli jej normalnie funkcjonować mówi Tomasz Nastarowicz - jeden z biegaczy.

- Około 26 pobytów na bloku operacyjnym, ogrom ból i rehabilitacje, które przybliżały Ją do sprawności. Jej kręgosłup cały czas krzywi się z powodu krótszej nogi. Nie może zginać kolana, noga jest całkowicie usztywniona. Choroba utrudnia Jej podstawowe czynności takie jak kąpiel, zakładanie butów czy siedzenie w tej samej pozycji przez dłuższą chwilę. Pojawiła się jednak szansa pokonania całkowicie bólu. Dzięki planowanym operacjom nogi w Paley European Institute, które będą dotyczyły wydłużenie kości nogi, wymiany endoprotezy biodra oraz plastyki kolana, Justyna będzie mogła cieszyć się sprawnością. Niestety operacja, jak i rehabilitacja, która już dziś wiadomo, że będzie bardzo długa, ciągną za sobą ogromne koszty. Na tę chwile samodzielność Justyny wyceniona jest na prawie milion złotych, które uzbierać może tylko dzięki wsparciu ludzi, dlatego chcemy jej pomóc dodaje współorganizator akcji.

W akcje może zaangażować się każdy, bo oprócz wpłacania pieniędzy biegacze zorganizowali też bieg online. Można to zrobić na trzy sposoby:

✅ bieg 10 km ✅ 10 km Nordic Walking ✅ 30 km rowerNa pokonanie danego dystansu jest  czas pomiędzy 17 marca, a 31 maja 2021.

Szczegółowe informacje na temat tej akcji znajdziecie TUTAJ

Przebiegną 660 kilometrów, od Zakopanego, aż do Sopotu, żeby uzbierać pieniądze na leczenie Justyny Glapińskiej!
Źródło: Przebiegną 660 kilometrów, od Zakopanego, aż do Sopotu, żeby uzbierać pieniądze na leczenie Justyny!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany