Łódź stawia na IT

i

Autor: UMŁ

Przebranżowienie na IT? W Łodzi jest to możliwe!

2022-02-15 17:40

Już 21 maja w łódzkim Monopolis odbędzie się specjalna konferencja zatytułowana „Na podbój IT!”. Będzie ona skierowana dla osób, które myślą o zmianie branży i nabyciu nowych kompetencji i umiejętności.

Pandemia Covid-19 spowodowała znaczny wzrost zapotrzebowania na pracowników w branży IT. Każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia, niestety jednak - chętnych brakuje. Specjalnie dla nich Urząd Miasta Łodzi wraz ze Stowarzyszeniem Jakości Systemów Informatycznych organizuje specjalne wydarzenie.

- Łódź stawia na IT, widzimy jak rozwija się Miasto i ten sektor, dlatego chcemy prowadzić tu działania, które przyczynią się do zwiększania zainteresowania podnoszeniem kompetencji - mówi Sebastian Małyska, prezes SJSI.

W trakcie konferencji eksperci odpowiedzą na szereg pytań, m.in. czy IT jest dla każdego? Czy programista to jedyna słuszna ścieżka? Jakie są inne opcje? Co czeka mnie na rozmowie rekrutacyjnej? Jak pokierować swoją karierą, a czego się wystrzegać? Jak udało się innym? 

- Cieszymy się na współpracę z SJSI. Dzięki nim nasza konferencja będzie wydarzeniem na wysokim poziomie. Pokażemy jak wejść na rynek IT, czego się spodziewać, co zrobić by stać się specjalistą, którego szukają firmy. Liczymy, że temat będzie interesujący zarówno dla mieszkańców Łodzi, jak i osób spoza miasta, którzy właśnie tutaj mogliby rozwijać swoje kariery - dodaje Adam Brzostowski z Urzędu Miasta Łodzi.

Źródło: Przebranżowienie na IT? W Łodzi jest to możliwe!