Siatkarska elita zawita do łódzkiej Atlas Areny

2022-07-20 16:20 D.T.
Siatkarska elita zawita do łódzkiej Atlas Areny
Autor: D.T.

To będzie wielkie siatkarskie święto. Na przełomie września i października odbędą się Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet. Zawody będą rozgrywane w Polsce i Holandii, gdzie aż 25 meczów będziemy mogli obejrzeć na łódzkiej Atlas Arenie.​

- Aby zobaczyć polskie siatkarki w Łodzi, drużyna będzie musiała przejść pierwszą fazę rozgrywek. Ta pierwsza faza bez udziału naszej reprezentacji również nasycona będzie wielkimi emocjami sportowymi, bo przyjeżdżają zespoły które stanowią o sile siatkówki kobiecej na świecie. Zagrają medalistki mistrzostw świata, mistrzostw interkontynentalnych czy igrzysk olimpijskich - wyjaśnia Jacek Sęk, Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

- To pierwsze Mistrzostwa Świata w Polsce, dlatego tym bardziej cieszymy się że siatkarska elita zawita również do Łodzi. Warto również przypomnieć o tym, że już 31 lipca stanie zegar na ulicy Piotrkowskiej, który będzie odmierzał czas do rozpoczęcia tej wspaniałej, siatkarskiej imprezy - mówi Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent miasta.

Pierwsze mecze na Atlas Arenie i Sport Arenie zostaną rozegrane 29 września.