Wypadek w Piotrkowie

i

Autor: mat. policji

ŚMIERTELNY WYPADEK w Piotrkowie Trybunalskim! Czołowe zderzenie. Nie żyje 31-letni kierowca

2021-11-29 13:20

31-letni kierowca mitsubishi poniósł śmierć w wypadku, do którego doszło w sobotę, 27 listopada, w Piotrkowie. W nocy doszło do czołowego zderzenia mitsubishi z bmw.

Zdarzenie miało miejsce kilkanaście minut po północy, na ul. Dmowskiego w Piotrkowie.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący mitsubishi jadąc od strony ulicy Żelaznej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze - czytamy w policyjnym komunikacie. - Na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem bmw. 31-letni kierowca mitsubishi wraz z 30-letnim pasażerem zostali przewiezieni do szpitala. Pomimo hospitalizacji śmierć poniósł kierowca pojazdu.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci drogówki, technik kryminalistyki oraz prokurator. Wykonano oględziny, zabezpieczono ślady oraz przesłuchano świadków. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

- Policjanci przypominają, aby podczas jazdy zawsze dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Śliska nawierzchnia, spowodowana opadami deszczu lub śniegu, w znacznym stopniu wydłuża drogę hamowania. Przy nadmiernej prędkości podczas trudnych warunków pogodowych musimy się liczyć z utratą panowania nad pojazdem, co może mieć tragiczne w skutkach konsekwencje. Nie przeceniajmy również swoich umiejętności. Brawura i brak ostrożności może zakończyć się tragicznie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Eliminacje Ninja Run w Łodzi
Źródło: ŚMIERTELNY WYPADEK w Piotrkowie Trybunalskim! Czołowe zderzenie. Nie żyje 31-letni kierowca