Blokada drogi

i

Autor: RealWarsaw_pl flickr.com Blokada drogi

STRAJK ROLNIKÓW W SROCKU: 20.07 zablokują drogę - gdzie będą utrudnienia?

2021-07-19 12:44

Na wtorek, 20 lipca, rolnicy zaplanowali protest w Srocku. Będzie miał on formę blokady drogi - organizatorzy mówią o około 150 traktorach na jezdni. Kierowcy mogą być pewni ogromnych utrudnień w ruchu. Sprawdźcie, gdzie i o której należy się ich spodziewać.

Strajk rolników w Srocku zaplanowano na wtorek, 20 lipca. Organizatorem protestu jest Agrounia. Jej lider, Michał Kołodziejczyk, przekazał w mediach społecznościowych, że drogę ma zablokować około 150 traktorów. Kierowcy, którzy tego dnia będą się poruszać na trasie między Piotrkowem Trybunalskim a Łodzią, powinni się przygotować na gigantyczne utrudnienia. O blokadzie informowała już Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Gdzie wystąpią utrudnienia? O której zacznie się protest rolników z Agrounii w Srocku w województwie łódzkim? W dalszej części artykułu znajdziecie najważniejsze informacje na temat planowanej blokady drogi.

Bartosz Piszczorowicz: Po raz pierwszy pozbawiono mnie startu w zawodach

Protest rolników 20.07

Rolnicy zrzeszeni w Agrounii protestują przeciwko działaniom rządu, które, według nich, godzą w interesy rolników i prowadzą do gospodarczej zapaści na polskiej wsi. Agrounia zarzucają rządzącym bierność w sprawie rozwiązania problemu ASF - choroby trzody chlewnej, która jest w Polsce obecna od 7 lat. Podkreślają też, że codziennie upadają setki gospodarstw rolnych, a rząd niszczy produkcje polskiej żywności. To jest wojna o polskie rolnictwo. To jest wojna o polską wieś - piszą organizatorzy w wydarzeniu na Facebooku.

Blokada drogi w Srocku - utrudnienia na trasie między Piotrkowem trybunalskim a Łodzią

O utrudnieniach informowała GDDIKA. Maciej Zalewski, rzecznik GDDIKA w Łodzi podał, że utrudnień należy się spodziewać na DK12 w Srocku. Dokładniejsze informacje przekazuje jednak sama Agrounia. Z wiadomości zamieszczonych na Facebooku wynika, że traktory wyjadą na rondo, które łączy drogę krajową nr 12 z trasą S8. Ponadto w Srocku odbędzie się także stacjonarny protest rolników, którzy przyjadą bez traktorów. Protest rozpocznie się 8:00 od zbiórki na placu srockiego rynku. Link do wydarzenia znajdziecie w zamieszczonym poniżej poście Agrounii.

Źródło: STRAJK ROLNIKÓW W SROCKU: 20.07 zablokują drogę - gdzie będą utrudnienia?