Studenci Politechniki Łódzkiej przywożą z Czech sukces!

2022-05-31 17:13

Gra stworzona przez studentów z Łodzi zajęła pierwsze miejsce na międzynarodowej konferencji w Brnie

Gra "Bzzz! - Together in Power" zajęła pierwsze miejsce w kategorii Best Gameplay konkursu Indie Showcase na międzynarodowej konferencji Game Access Conference odbywającej się w Brnie (Czechy). Stworzyli ją studenci Politechniki Łódzkiej z grupy DVD Unicorns.

Pracowaliśmy nad nią około roku i bardzo się cieszymy, bo to dla nas niewątpliwy sukces i motywacja do dalszej pracy nad naszym "cyfrowym dzieckiem". Na razie jest to pewna baza, pewien prototyp tego, jak chcielibyśmy, aby ona wyglądała. Jak ona działa? Mamy dwa roboty w kształcie kulki: niebieski, który przyjmuje energię elektryczną ze środowiska, i fioletowy, który przekazuje tę energię dalej do różnych przycisków i urządzeń. Wraz z rozwiązywaniem kolejnych zadań i zagadek możemy odkrywać kolejne miejsca w tym komputerowym świecie, bo akcja dzieje się właśnie we wnętrzu komputera - mówił Filip Izydorczyk, jeden z twórców gry "Bzzz! Together in Power".

Gra nie ma jeszcze fabuły, ale jest ona przygotowywana.

Na tej konferencji dostaliśmy mnóstwo ofert, mnóstwo dobrych rad i feedbacku, na podstawie których wiemy co można i trzeba poprawić. W oparciu o te informacje będziemy rozbudowywać i przygotowywać całość gry, aby móc ją zaprezentować szerszej publiczności, ale na podanie dokładnej daty premiery jest jeszcze za wcześnie - dodaje Filip Izydorczyk.

Już wkrótce w internecie ma się pojawić darmowe demo gry stworzonej przez łódzkich studentów.

Źródło: Studenci Politechniki Łódzkiej przywożą z Czech sukces!