Świnka wietnamska na gigancie. Urządziła sobie przechadzkę po lesie koło Łodzi [WIDEO]

2021-04-16 15:12 fed
świnka na gigancie
Autor: Tiia Monto/wikipedia.org

Tego zwierzaka nie spodziewalibyście się raczej spotkać w lesie. Świnka wietnamska, spacerująca po leśnej ścieżce, dostrzeżona została przez jednego z internautów. Film opublikowało na Facebooku Nadleśnictwo Poddębice. Jednocześnie leśnicy ostrzegają właścicieli zwierząt, by uważali na swoich pupili. Takie sytuacje stwarzają spore niebezpieczeństwo.

Raźnym krokiem, machając ogonkiem, pokonywała leśny trakt. Rzecz w tym, że w ogóle nie powinno jej tam być. Świnka wietnamska, spacerująca samotnie po lesie, dostrzeżona została przez jednego z internautów. Całe zdarzenie uwiecznił na filmie, który następnie w sieci, opublikowało Nadleśnictwo Poddębice. Mimo, że przechadzająca się świnka to sympatyczny widok, leśnicy przestrzegają:

- Świnka wietnamska spacerująca po lesie w okolicy Poddębic... - czytamy na Facebooku. - Film pochodzi jeszcze sprzed świąt. Może zwierzę wróciło już do właściciela? Sytuacja wydaje się zabawna. Jednak gatunek ten krzyżuje się z dzikami. Sytuacja taka prowadzi do powstania mieszańców, a to już wpływa na czystość genetyczną populacji dzika. Oraz na trudne do przewidzenia zachowania zwierząt.

Jest jeszcze jedno zagrożenie związane z taką sytuacją. Choć na terenie nadleśnictwa nie stwierdzono przypadków ASF, to:

- Pamiętajmy, że pierwsze przypadki ASF wśród trzody chlewnej na wschodzie Polski wystąpiły właśnie u takich świnek z wolnego wybiegu - piszą leśnicy.

Raport z anteny 16.04, godz.10
Źródło: Świnka wietnamska na gigancie. Urządziła sobie przechadzkę po lesie koło Łodzi [WIDEO]
Nasi Partnerzy polecają