Szpital tymczasowy w Łodzi ponownie będzie przyjmował pacjentów

2021-11-25 13:30 GM Konsultacja: fed
szpital, koronawirus
Autor: usk opole/mat.prasowe Opole: Wstrząsająca relacja ze szpitala. "Żałują pomiędzy łapaniem oddechu"

Jest decyzja o ponownym uruchomieniu szpitala tymczasowego w Łodzi. Szpital w hali Expo ruszy 1 grudnia i początkowo będzie dysponował prawie 70. łóżkami.

Uruchamiamy szpital tymczasowy, by umożliwić w miarę normalne funkcjonowanie innym szpitalom – tłumaczy wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński. - Większość szpitali w naszym województwie posiada oddziały covidowe. Znajduje się w nich ponad 1500  osób chorujących na COVID-19. W szpitalach Łódzkiego przygotowano dla tych pacjentów ok. 1800 łóżek.  Każda kolejna decyzja, która by przekształcała tzw. normalne oddziały w covidowe, ograniczałaby funkcjonowanie ochrony zdrowia.

Szpital w hali Expo będzie otwierany etapami - mówi dyrektor łódzkiego NFZ Artur Olsiński. Na razie to prawie 70 łóżek, ale w miarę potrzeb jesteśmy w stanie uruchamiać kolejne moduły.

Na razie w szpitalu tymczasowym ma pracować 8 lekarzy i 20 pielęgniarek. Funkcjonowanie szpitala w hali Expo kosztowało dotychczas 11 mln zł.

W czwartek, 25 listopada, badania potwierdziły 28 128 nowych przypadków koronawirusa. Zmarło 497 osób z COVID-19.

- Dzisiaj mamy mniej więcej ten sam poziom zakażeń co wczoraj, dokładnie – 28 128 nowych przypadków zakażenia koronawirusa. Liczba zgonów też jest niestety stosunkowo wysoka – to 497, czyli w tej fali to najwyższa liczba zgonów – przekazał minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Łódź. Andrzej Chyra ma swoją gwiazdę na Piotrkowskiej!