Jak rozliczyć PIT przez internet?

i

Autor: Canva Na jakiej stronie rozliczyć PIT za 2021 rok? Te strony ułatwią rozliczenie

Te błędy najczęściej popełniamy rozliczając PIT!

2022-02-16 15:17

Do 2 maja mamy obowiązek rozliczyć się z zeznania podatkowego za 2021 r. Wniosek można złożyć zarówno stacjonarnie w Urzędzie Skarbowym, jak i elektronicznie na stronie podatki.gov.pl.

Niestety często przy składaniu deklaracji podatkowych popełniamy błędy.

- Błędy, jakie pojawiają się w zeznaniach rocznych to głównie brak podpisu. Prosimy, aby zwrócić na to uwagę, że podpis jest konieczny w deklaracjach, które składamy papierowo. Również musimy pamiętać o poprawnym wpisaniu rachunku bankowego, ponieważ Urząd Skarbowy dokonując zwrotu z zeznania nie może wypłacić pieniędzy do ręki - mówi Agnieszka Majchrzak, rzecznik prasowy z Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

PIT 2021. Jak rozliczać?

Jak wskazują Urzędy Skarbowe - PIT najlepiej rozliczać internetowo. Wówczas nie musimy drukować niezbędnych dokumentów i zanosić ich do urzędu - wystarczy sprawdzić, czy dane w systemie się zgadzają, a następnie podpisać je profilem zaufanym. Urzędnicy przypominają jednak, żeby ostrożnie przeznaczać 1% swojego podatku na organizacje charytatywne. Często zdarzają się oszuści, jednak każdą organizację możemy zweryfikować na stronie podatki.gov.pl, gdzie jednocześnie można złożyć deklarację podatkową.

Oddawanie 1% ze swojego podatku jest bardzo ważne dla fundacji i organizacji pozarządowych.

PIT 2021. Co z jednym procentem?

- W naszym przypadku % to bardzo ważne źródło finansowania fundacji. Pomoc, którą udzielamy jest bardzo kompleksowa. Są to nie tylko refundacje leków, ale również codzienna pomoc psychologiczna - mówi Dominika Śliwińska z Fundacji Krwinka.

- 1% podatku ma ogromną moc sprawczą. To właśnie z 1% finansujemy leki i środki opatrunkowe. Finansujemy również rehabilitację naszych dzieci, tj. fizjoterapię, opiekę psychologiczną - dodaje Jolanta Bobińska z Fundacji Dom w Łodzi.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Protest rolników w Łódzkiem
Źródło: PIT 2021. Zobacz, jakie błędy najczęściej popełniamy przy rozliczeniach