lodowisko

i

Autor: BOSiR

TŁUMY na łódzkich lodowiskach. Kiedy najlepiej pójść na łyżwy?

2022-01-11 13:48

​Łódzkie lodowiska, jak zwykle po okresie noworocznym, cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a przed wejściami nie brakuje kolejek. Tylko w ostatnich dwóch tygodniach ze ślizgawek skorzystało ponad 14.000 osób, musimy jednak pamiętać o tym, że z powodu pandemii wciąż obowiązują limity.

Przed wejściami na łódzkie lodowiska "Retkinia" i "Bombonierka" ustawiały się bardzo długie kolejki. Sytuacja spowodowana jest ograniczeniami związanymi z pandemią Covid-19, ponieważ na lodowiskach może przebywać ograniczona liczba osób.

- Na łódzkie lodowiska zapraszamy wszystkich chętnych, ale podkreślenia wymaga, że 90 osób wchodzi jednorazowo i może przebywać podczas wejścia na ślizgawkę, natomiast limity nie dotyczą osób zaszczepionych - mówi Iwona Safjanowska - zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi.

Dodatkowo ze ślizgawki może skorzystać też 210 osób, jeśli pokażą one dokumenty potwierdzające zaszczepienie się lub status ozdrowieńca. Jak informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - okazanie certyfikatu covidowego jest jednak dobrowolne.

Łódzkie ślizgawki najlepiej odwiedzać w dni robocze, ponieważ w weekendy oraz święta chętnych nie brakuje. MOSiR organizuje także zajęcia dla osób, które pierwszy raz wybierają się na łyżwy. Instruktorzy czekają na chętnych w każdą środę od 18:15 na Lodowisku "Bombonierka".

Źródło: TŁUMY na łódzkich lodowiskach. Kiedy najlepiej pójść na łyżwy?